Najnowsze lizbońskie hotele

W Lizbonie co roku przybywa miejsc hotelowych. Zarówno tych w hotelach 5-, jak i 3- gwiazdkowych. Poniżej 5 z najnowszych hoteli.

 

Hotel Fénix Music ***

 

Fénix Music bezpośrednio przylega do dwóch innych, należących do tej samej sieci hotelowej. Położony jest w ścisłym centrum miasta, tuż przy Rondzie Markiza de Pombala.

W hotelu wszystko podporządkowane jest tematowi muzyki. Począwszy od pokoi w których dominującym elementem dekoracyjnym są “muzyczne” ogromne fotografie, poprzez specjalnie ułożone playlisty, aż po cztery warianty świetlenia, dopasowujące się charakterem do granej muzyki. Można również połączyć się za pośrednictwem wifi z nośnikiem, na którym mamy zapisane nasze ulubione utwory i słuchać je w swoim pokoju. Na ostatnim piętrze odnajdziemy odkryty basen i lounge bar. Widoki zapierające dech w piersiach gwarantowane – zobaczymy Park Edwarda VII, wspomniane już Rondo Markiza de Pombala, Zamek św. Jerzego i oczywiście rzekę Tag.

Fenix Music
Fenix Music

Av. Joaquim António de Aguiar, 5., tel. +351 21 0496 570. Ceny od €65/noc

 

Evolution Lisboa ****

 
Budynek znajduje się przy Placu Saldanha i charakteryzuje się szczególną dbałością o wzornictwo na najwyższym poziomie. Na dwóch pierwszych piętrach prym wiedzie technologia. Można tutaj doładować sobie praktycznie każdy sprzęt elektroniczny, skorzystać ze specjalnego urządzenia do robienia sobie sefie a także zasiąść w futurystycznym “Fotelu Sony”, na którym możemy rozkoszować się playlistą ze swojego smartfona. Na ostatnim piętrze zadbamy o swoje ciało w krytym basenie, saunie, czy na siłowni.
 
 
Evolution Lisboa
Evolution Lisboa
 
Evolution Lisboa

Plac Duque de Saldanha, 4,  Tel: +351 21 159 0200. Ceny począwszy od  €100 (taryfa specjalna w początkowym okresie funkcjonowania hotelu – do końca marca 2015, począwszy od €80)

 

Hotel Lis ****

 
Położony na Baixy, swoją siedzibę znalazł w odrestaurowanej  kamienicy z XVIII wieku. Ideą jego właściciela, pochodzącego z Leiria José Frazão, było danie możliwości przybywającym do Lizbony uczucia bycia jednym z jej mieszkańców. Mają o tym przypominać m.in. odrestaurowane żelazne schody, fotografie Luisa Azevedo, czy fresk na suficie w sali recepcyjnej. Hotel posiada dwa wejścia – jedno od Rua dos Douradores i drugie od strony Rua da Assunção.
Hotel Lis

 

Hotel Lis
Hotel Lis

Rua dos Douradores, 146,  tel. +351 21 880 5050. Ceny począwszy od €90

 

Jupiter Lisboa Hotel ****

 
Hotel Jupiter Lisboa to część algarwiańskiej grupy hotelowej RR Hotels, do której należy również hotel Jupiter Algarve. Mieści się w budynku zbudowanym w roku 1905, położonym blisko dzielnicy Campo Pequeno. Każde z jego pięter będzie poświęcone innej lizbońskiej dzielnicy.
Jest to zdecydowanie jeden z największych hoteli, jaki w ostatnim czasie powstał w portugalskiej stolicy. Będzie liczyć sobie 224 pokoi i 275 miejsc w podziemnym parkingu. W restauracji (na 300 miejsc), przeważać będzie kuchnia z Algarve.
Na ostatnim piętrze będzie funkcjonować otwarty basen oraz lounge bar (otwarty dla wszystkich, nie tylko hotelowych gości), zaś na poziomie -3 funkcjonować będzie siłownia i sauna.
Piszę o nim w czasie przyszłym, gdyż swoje podwoje otworzy dopiero w kwietniu tego roku.
 
 
Jupiter Lisboa
Jupiter Lisboa
Jupiter Lisboa

Av. da República, 46, Tel. +351 21 000 2700. Ceny począwszy od €85 

 

 Skyna Hotel ****

Nazwa hotelu wbrew temu, co moglibyśmy przypuszczać nie pochodzi od angielskiego słowa sky. Wzięła się ona stąd, iż pierwszy hotel tej sieci, zbudowany został w zakątku Angoli (port. esquina- róg, zakątek). Żona zarządzającego nią jest Brazylijską i biorąc pod uwagę brazylijską wymowę, w wyrazie tym nie usłyszymy Y, tylko i.
Całkowicie przebudowane dwa budynki, składające się na hotel, posiadają 104 pokoje, niektóre z prywatnymi tarasami, z których roztacza się wspaniały widok na Park Monsanto – zielone płuca Lizbony. Restauracja UQ i bar Bwana, usytuowane na parterze, otwarte są dla wszystkich chętnych, podobnie jak znajdujący się na ostatnim piętrze Vicius Bar Lounge, z którego można podziwiać piękne widoki na miasto i wspomniany już Park Monsanto.
Skyna Lisboa
Skyna Lisboa

Rua Artilharia 1, 112. , Tel. +351 21 248 4900. Ceny począwszy od  €110

H10 Duque de Loulé ****

Hotel ten rozpoczyna swoją działalność 27 marca b.r. Mieści się w dostojnej kamienicy, położonej zaledwie 50 m od Ronda Markiza de Pombala. Mówimy o butikowym hotelu o podwyższonym standarcie, z 89 pokojami, bogato zdobionymi niebieskimi azulejos. Harmonijnie współistnieją tutaj nowoczesność i tradycja.
Hotel dysponuje dwoma wejściami – jednym od Avenida Duque de Loulé i drugim od Rua de Santa Marta. Do dyspozycji gości są bar-biblioteka, restauracja w której serwowane są przysmaki łączące to co najlepsze w kuchni portugalskiej i hiszpańskiej (właścicielem sieci H10 są Hiszpanie). Na szczycie budynku znajduje się jeszcze jeden bar.

H10 Duque de Loulé
H10 Duque de Loulé
H10 Duque de Loulé

Avenida Duque de Loulé, 81-83, Tel. +351 21 0312500.

Artykuł oparty na tekście opublikowanym  przez Susanę Lopes Faustino w VISÃO,  12.03.2015

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *