Portugalia na vimeo i youtube

Portugalia staje się coraz bardziej popularnym kierunkiem dla poszukujących wrażeń filmowych. Może nie długometrażowych, ale krótkich impresji filmowych. Niektóre z tych produkcji stały się już prawdziwymi hitami internetu i jak na prawdziwe virale przystało, przyciągają setki tysięcy a niekiedy i miliony obserwatorów. Przyjrzyjmy się więc im bliżej …

 

Zacznijmy tym razem od Porto i północnej Portugalii, bo z pewnością zasługuje ona na naszą uwagę:

 

Więcej praktycznych informacji, przydatnych podczas planowania wizyty w Porto, znajdziecie m.in. na stronie Visit Porto

 

Pozostając cały czas w klimacie Północy, zajrzyjmy do manufaktury Burel, produkującej fantastycznej jakości produkty z wełny:

 

Jeśli chcielibyście dowiedzieć się czegoś więcej o Portugalii, jej ekonomii, życiu gospodarczym, koniecznie zajrzyjcie tutaj:

 

Często zapominamy o tym, że Portugalia to również dwa, położone na Oceanie Atlantyckim Archipelagi – Azory i Madera. Madera to również doskonałe miejsce dla fanów sportów ekstremalnych …

 

Życie w Dolinie Rzeki Douro jest piękne … zresztą przekonajcie się sami:

 

Timelapsy, czyli przekonamy się, jak piękna jest Lizbona o każdej porze – w ciągu dnia, jak i nocą …

 

Zdecydowanie moje ulubione miejsce w Portugalii, wciąż jeszcze stosunkowo mało znane, zwłaszcza wśród polskich turystów- Alentejo:

 

Dla tych, którzy już odkryli najważniejsze tajemnice dużych portugalskich miast, z Lizboną, Porto i Coimbrą na czele, warto polecić Portugalię zupełnie w zasadzie w Polsce nieznaną, w jak najlepszym tego słowa znaczeniu – prowincjonalną. Zapierającą dech przyrodę, interesujące zabytki i doskonałą kuchnię:

 

Mimo iż jest Amerykaninem, w Portugalii czuje się niczym w domu. To właśnie on, pokonując na desce surfingowej ogromną falę na wybrzeżu przy Nazaré , sprawił że kraj ten był przez chwilę tematem numer jeden we wszystkich serwisach prasowych.

 

Teraz Garrett ‘GMAC’ McNamara pokazuje “swoją” Portugalię innym :

 

Nietypowa akcja, która pokazuje Lizbonę w tanecznym rytmie:

 

Na koniec prawdziwy internetowy hit- filmik nakręcony przez Ukraińca, Kiryła Niezmakova. Zdobył on nawet nagrodę na festiwalu poświęconym branży turystycznej- Finisterra Arrábida Film Art & Tourism Festival

0 thoughts on “Portugalia na vimeo i youtube”

  1. W Portugalii byłam tylko raz, ale bardzo chciałabym ją zobaczyć kolejny raz. Mam ogromną nadzieję, że stanie się to w następnym roku. Już zaczęłam odkładać pieniądze na ten cel. Filmiki są niesamowite i bardzo zachęcają do wyjazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *