Prezenty z procentami

Z pewnością jednymi z najchętniej przywożonych z Portugalii pamiątek są … butelki. Oczywiście napełnione doskonałymi portugalskimi winami – wytrawnymi, czy wzmacnianymi, takimi jak porto, madera, czy moscatel. Dzisiaj podsunę Wam jeszcze dwa pomysły na niebanalne alkoholowe zakupy rodem z tego kraju.

 

Czy wiedzieliście, że istnieje coś takiego, jak czerwony gin? Pierwszy i jedyny jak do tej pory, produkowany jest w Portugalii, w regionie Minho! Wytwarzany na bazie żyta i jęczmienia, z dodatkiem lokalnych ziół i 14 owoców, z pewnością zaskoczy i zadziwi niejednego fana mocniejszych trunków i oryginalnych drinków. Przepis na jeden z nich znajdziecie na stronie producenta Gin Tinto. Uprzedzając Wasze pytanie – na stronie producenta znajdziecie mapkę Portugalii, z miejscami, w któych możecie wypić/kupić ten produkt. W Lizbonie jest on w sprzedaży m.in. w Garraferia Nacional.

Innym, tym razem słodkim prezentem, jaki możecie sprawić sobie i swoim bliskim, są likiery Cantares de Portugal. Wyróżniają się one zaskakującymi, chociaż bardzo portugalskimi smakami, m.in. takimi jak: smak pasteis de nata (!), czekolady i wiśni, arroz doce (portugalski deser z ryżu). Likiery te można kupić m.in. w sklepach na portugalskich lotniskach. Kosztują ok. 17 € za butelkę.

 

likiery o portugalskich smakach; foto: jn.pt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *