Podręcznik do nauki języka portugalskiego

Coraz częściej jeździmy do Portugalii i myślę, że choćby i z tego powodu, warto zainteresować się nieco bliżej językiem, używanym w tym państwie. Na szczęście do rzadkości należy już pytanie, które zadawano mi jeszcze 10 lat temu w Polsce – czy w Portugalii mówi się po hiszpańsku? 🙂

 

Aby sprawić przyjemność i sobie i goszczącym nas Portugalczykom, warto skorzystać z propozycji wydawnictwa Preston Publishing – „Portugalski w tłumaczeniach. Gramatyka”. To pierwszy taki podręcznik z całej zaplanowanej serii. Dla kogo została przeznaczona? Z pewnością dla tych, którzy zaczynają swoją przygodę z językiem portugalskim, bądź też chcą utrwalić, lub przypomnieć sobie jego podstawy.

 

Na książkę składa się 36 rozdziałów a w każdym z nich znajdziecie przeważnie 36 zdań, w których zastosowane zostały w praktyce omawiane w danym rozdziale zagadnienie gramatyczne. Aby ułatwić naukę, zastosowano starą, ale skuteczną metodę, przydatną zwłaszcza dla wzrokowców – po lewej stronie znajdują się zdania w języku polskim a po prawym jego tłumaczenie na język portugalski. Ja bardzo takie rozwiązanie lubię – tak zawsze „wkuwałem” na pamięć słówka.

 

Dla tych z Was, którzy uczą się chętniej ze słuchu, do książki dołączona jest płyta CD z odpowiednimi nagraniami, trwającymi 5 godzin. W książce każda ze ścieżek głosowych jest dodatkowo omówiona, podane są różne przykłady dotyczące wymowy, reguł i wyjątków od nich.

 

Zdania użyte do ćwiczeń nie są jakimiś oderwanymi od codziennego życia frazami – wręcz przeciwnie! Z całą pewnością przydadzą się potem w codziennych konwersacjach z Portugalczykami.

 

Wszelkie wyjaśnienia wątpliwości oraz podstawowe informacje gramatyczne, odnoszące się po poszczególnych tematów, umieszczone są po prawej stronie w specjalnych tabelkach. Gwarantuje to ich szybkie odszukanie i przyczynia się do tego, że całość jest bardzo przejrzysta, bez zbędnych ozdób, czy dodatków rozpraszających uwagę ucznia.

 

Wraz z Wydawnictwem chciałbym ogłosić konkurs, w którym nagrodą będą trzy egzemplarze podręcznika.  Wystarczy odpowiedzieć na jedno pytanie. Jak nazywa się, znajdująca się w Lizbonie, najstarsza w na świecie działająca księgarnia? Dodam, że jej sieć ma już kilkadziesiąt placówek w całej Portugalii.

Na odpowiedzi czekam pod mailem: kontakt@luzomania.pl  Można je również przysyłać poprzez facebookowy messenger Luzomanii (klikając na „wyślij wiadomość”). Odpowiedzi można wysyłać do 15 listopada b.r., do godz. 20.00. Spośród prawidłowych odpowiedzi zostaną wylosowane trzy. Wyniki losowania podane zostaną (na blogu i na facebookowym fanpage’u Luzomanii) następnego dnia, to jest 16.XI. Książki do nagrodzonych osób będą wysłane przez Wydawnictwo Preston Publishing.

 

Informacje techniczne podręcznika:

 

  • autor: Przemysław Dębowiak
  • ISBN: 978-83-64211-64-5
  • cena: 39,90 PLN (w tym 5% VAT)
  • oprawa: broszurowa
  • liczba stron: 160
  • rok wydania: 2017
  • format: 195 x 253 mm
  • długość nagrań: 5 godzin
  • lektorzy: Maria Loreto, Patryk Bartoszewski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *